Yenilenen 30 Ağustos Stadı törenle hizmete açıldı. ( Haberin devamı için tıkla )

Kütahya’da amatör spora destek çalışmaları kapsamında İl Özel İdaremizce yenilenen 30 Ağustos Stadı törenle hizmete açıldı.
 
AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, İl Genel Meclis Başkanı  Musa Yılmaz , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen ASKF Başkanımız Murat Cengiz, ASKF Yönetim Kurulu Üyelerimiz , Spor Taban Birlikleri Başkanları ve Yöneticileri spor severler ve kulüp başkanları ile yöneticilerinin katıldığı acılış törenindeki  konuşmada, Türkiye’nin ilk olarak 2005 yılında sentetik çim sahalarla tanıştığını, 2006 yılında da Kütahya’ya sentetik çim saha yapıldığını söyledi.
 
Kütahya’nın amatör sporda oldukça iyi durumda olduğunu belirten Nazlı, şunları kaydetti: "Kütahya'mızın 125 aktif futbol kulübü var. 275 takımımız ve 22 bin lisanslı futbolcumuz var. Böyle bir şehirde hakikaten önemli yatırımlar yapmamız gerekiyor. İlçemizin tamamında sentetik çim sahalar yaptık. Bir tek Aslanapa ilçemizin sahası doğal çimlerle kaplı. Şimdi de beldeler düzeyinde sahalar yapmaya başlıyoruz. Kütahya’da bunun dışında TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede iki nizami standartlara uygun futbol sahasını yapımına başlıyoruz. Spora önem veriyoruz. Spor yapan bütün gençlerimizi destekliyoruz. Sporun altyapısına dair her ne varsa burada yapma gayretindeyiz. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumanın en güzel yollarından biri de onların sporla iştigal etmeleridir. Bunun için çaba gösteriyoruz. Bu konuda emek veren spor camiamızın değerli temsilcilerini gönülden kutluyorum."
 
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz de sahanın yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, "2006 yılında İl Özel İdaresinin destekleriyle ilk defa 30 Ağustos sahasını hizmete açmıştık. Bu yıl da bu sahamızın sentetik çimlerini yenileyerek sahada gerekli bakım çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalara destek veren Sayın Valimize, İl Genel Meclisi Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından,  Kütahya ASKF Başkanı Murat Cengiz  Kütahya ASKF Yönetim Kurulu adına Milletvekili Nazlı ve İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz’a desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.
 
Tören, Nazlı ve Yılmaz’ın, Kütahyaspor ve Yeşilayspor U19 grubu maçının başlama vuruşunu yapmaları ile sona erdi.  

Toplam Okuma: 725