U 16 takımlar müsabakaları başlıyor haberin devamı için tıkla

 2018 -2019 sezonu U 16 takımlar ligi  09 mart 2019 tarihinde başlayacak kulüplerimiz lisans işlemlerini yaptırabilirler  oynanacak olan U 16 takımalr müsabakaları statüsü aşağıda belirlenmiştir 

2018- 2019 Sezonunda  U 16 Takımlar  ligi müsabakaları Merkezde 10  takımlı  Bir  grupta, Tavşanlıda  4 takımlı  bir grupta, Simav da 5 takımlı  bir grupta  olmak  üzere   toplam  3 grupta  19  takımla oynanacaktır.

 
 Merkez grubundaki  müsabakalar Merkez sahalarında, Tavşanlı grubundaki müsabakalar Tavşanlı   sahalarında Simav grubundaki müsabakalar Simav sahalarında   oynanacaktır.
 
  Müsabakalarda 2003, 2004, 2015 doğumlular oynayabilir. 2006 ve daha küçük doğumlular oynayamaz.
  
 .  Müsabakalar  2 x 40 dakika üzerinde  Merkez Grubundaki müsabakalar   Tek devreli  Tavşanlı  ve Simav grubundaki müsabakalar   çift  devreli lig usulüne  göre oynanacak
 
    Uzatma  süresi yoktur direk penaltı atışları ile sonuç alınır.
 
      Müsabakalar   09 Mart    2018   tarihlerinde    başlayacaktır.
 
 
Kulüpler düzenlenen lige katılmak ve katıldıkları ligleri tamamlamak zorundadırlar.   Katılmadıkları veya katıldıkları ligi tamamlamadıkları takdirde TFF’ye bildirilen, işlemlerde imza yetkisi olan yöneticiler ve kulüp başkanı İl Disiplin Kuruluna sevkedilirler.
 
 
   Merkez  grubunda   ilk iki  sırayı alan takımlar  Tavşanlı ve Simav grubunda ilk sırayı alan takımlar  İl birinciliği için  tek devreli lig usulü play-of oynayacaklardır. Play-of sonunda  İl Birincisi olan takım  Türkiye şampiyonasına  gitmek için grup  merkezi seçme hakkına sahip olur.   Türkiye şampiyonasında ilimizi 2 takım temsil edecektir.
 
 
 Takımlar müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır. Buna uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir. Kulüp formalarının ön yüzüne reklam alabilirler.
 
 Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ile birlikte  yapılacaktır.
 
 Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1,Mağlubiyete 0 puan verilir.İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir.F.M.T.49/ i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.

Toplam Okuma: 198