GENÇLİK VE SPOR BAKANI KÜTAHYADA

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir dizi ziyaret ve açılış programlarına katılmak üzere Kütahya’ya geldi. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Kütahya’daki ilk durağı Valilik oldu. 

 TALEPLERİNİ ANLATTI

 Bakan Kasapoğlu’na Kütahya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Kütahya Valisi Ali Çelik  Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık V ve ASKF  Başkanı Murat Cengiz  mevcut spor tesisleri, devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi, Kütahya’nın stadyum talebini bir kez Bakan Kasapoğlu’na ilettiler.

GENÇLİK VE SPOR ALANINDAKİ PROJE, YATIRIM VE STRATEJİLER İSTİŞARE EDİLDİ

Ziyaret; gençlik ve spor alanındaki proje, yatırım ve stratejilerin istişare edildiği toplantı ile devam etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu başkanlığında yapılan toplantıya; Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz ile ilçelerin belediye başkanları katıldı. 

AKKENT YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU HİZMETE AÇILDI

Yapımı tamamlanan Akkent Mahallesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu törenle hizmete açıldı. 

“GENÇLİK MERKEZİ OLMAYAN İLÇE KALMAYACAK”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya'da gençlik merkezi olmayan ilçe kalmayacağını, köylere kadar spora erişimi sağlayacaklarını söyledi.

“KÜTAHYA’NIN ÖNCÜ ŞEHİRLERDEN BİRİ OLMASINA KATKI SAĞLAYACAK”

Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi ile koronavirüs salgınına rağmen ülke genelinde 1 milyondan fazla kişinin yüzme öğrendiğini aktaran Bakan Kasapoğlu, “Bundan 1,5 yıl önce 'Yüzme bilmeyen kalmasın' dedik. İlk hedefimiz 100 günde 100 bin kişiydi. Daha sonra geçen yıl için 1 milyon hedef koyduk. Pandemiye rağmen ülke genelinde 1 milyondan fazla insanımıza genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle yüzme öğrettik. İnşallah bu çıtayı birlikte yukarı taşıyacağız. İnanıyorum ki bu havuz, Kütahya'nın 'Yüzme bilmeyen kalmasın' projesinde öncü şehirlerden biri olmasına da katkı sağlayacak” dedi. 

“KÜTAHYA’DAN ŞAMPİYONLAR YETİŞECEK”

Yüzmeye verdikleri önemin, stratejik çalışmaların sonuçlarını güçlü bir şekilde almaya devam ettiklerini kaydeden Bakan Kasapoğlu, "Şampiyonlarımız yetişiyor. Avrupa'da, dünyada, olimpiyatlarda bizi gururla temsil edecek öncü şampiyonlarımızı hep birlikte görüyoruz. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte Kütahya'dan, ilçelerinden, köylerinden de nice şampiyonları, her alanda nice yıldızları, bu şanlı bayrağı dalgalandıracak gençleri yetiştireceğiz" diye konuştu.

“YETENEK TARAMASI PROJESİNDE ÖNCÜ İLLERDEN BİR TANESİ KÜTAHYA”

Kütahya’da her branştan yetenekli sporcular olduğuna dikkat çeken Bakan Kasapoğlu, “Yetenek taraması projesinde öncü illerden bir tanesi Kütahya. Yine el ele vereceğiz, bu anlamdaki ilgileri, destekleri için değerli ailelerimize teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Kütahya’nın yıldızları her alanda bizleri gururlandıracaklar. Tabii ki bizim için her geçen gün çıtayı yukarı koymak bir felsefe. İki günü eşit olan ziyandadır, bizim inancımız, hayat tarzımız bu” ifadelerini kullandı. 

“4 BİN 458 KİŞİ YÜZME ÖĞRENDİ”

Tesisin hayata geçirilmesinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi ile Kütahya’da 4 bin 458 kişinin yüzme öğrendiğini söyledi. Vali Çelik, "Bu tesisle birlikte hedefimiz olan 15 binin üzerindeki vatandaşımızın yüzme bilmesi konusunda çalışmalara da devam edeceğiz" dedi.

“3 YILDA 22 MİLYON TL YATIRIM”

Gençlik ve Spor Bakanlığınca son 3 yılda Kütahya’ya 22 milyon TL doğrudan yatırım yapıldığını aktaran Vali Ali Çelik, "Spor Toto’dan ilçe ve belediyelerimize yapılan yatırımların dışında ilimize kazandırılan 22 milyon TL maliyetli yatırımlar için ilimiz adına ayrıca şükranlarımızı sunuyorum. İnşallah memleketimiz açısından hayırlara vesile olur” dedi.

Yarı Olimpik Havuzun açılışının ardından tesiste incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Vali Ali Çelik’ten bilgiler aldı.

BAKAN KASAPOĞLU ÇİNİ ÇARKININ BAŞINA GEÇTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Vali Ali Çelik ile protokol üyeleri; çininin başkenti Kütahya’da Çiniciler Sitesini ziyaret etti. Çini ve çark sanatı hakkında bilgi alan Bakan Kasapoğlu, çarkın başına geçti çini çamuruna şekil verdi.

Çini sanatının gençler arasında yaygınlaştırılması gerektiğini kaydeden Bakan Kasapoğlu, bu konuda çalışma yapılacağını söyledi.

TARİHİ GERMİYAN SOKAĞI’NA ZİYARET

Bakan Kasapoğlu daha sonra beraberinde Vali Ali Çelik ve protokol üyeleriyle birlikte 19. yüzyıl sivil mimarinin en güzel örneklerinin yer aldığı tarihi Germiyan Sokağı’nda incelemelerde bulunan Bakan Kasapoğlu, tarihi konaklardan birinin restore edilerek Gençlik Merkezi yapılması talimatını verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle KİHMED tarafından ayağa kaldırılan tarihi Şeyh Muslihiddin Tekkesi’nde hizmet veren Kitap Kahve ile TÜGVA’yı da ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, gençlerle bir araya geldi.

ESNAF VE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Kütahya merkezdeki programını esnaf ve vatandaş ziyaretiyle sürdürdü. Samanpazarı ve Ulu Cami civarındaki esnafı ziyaret ederek kolaylıklar dileyen Bakan Kasapoğlu; gençlere kitap hediye etti, vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

KÜTAHYA BELEDİYESİNE ZİYARET

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, programına Kütahya Belediyesi ile devam etti. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, belediyenin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgiler aldı. 

TAVŞANLI GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

2020 yılında yapımı tamamlanan 4 milyon 865 bin TL maliyetli Tavşanlı Gençlik Merkezi törenle hizmete girdi. 

“GENÇLİK MERKEZLERİMİZ GENÇLERİMİZİN YUVASI”

Törende konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, “Gençlik Merkezlerimiz gençlerin yuvasıdır. Gençlerimizin bu merkezleri 7/24 kullanmalarını arzu ediyoruz. Gençlerimiz buraları ne kadar dolu dolu kullanırlarsa, biz de o kadar mutlu oluruz. Anne ve babalar da gelsin, merkezlerimizi sahiplensin. Yaşayan tesisler olarak çıtasını yukarıya taşıyalım. Buralar, gençlerimizin hem bilimsel, sportif, kültürel ve sanatsal anlamda gelişimi hem de gerektiğinde arkadaşlarıyla oturup hasbihal etmeleri için tüm ülkemizde inşa ettiğimiz merkezlerdir. Her geçen gün buraların sayısını artırıyoruz ve içeriğini de genişletiyoruz” ifadelerini kullandı.

“YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK”

Tavşanlı'da yarı olimpik yüzme havuzu yapılacağı müjdesini veren Bakan Kasapoğlu, “Tavşanlı’da yüzme bilmeyen kalmayacak. Tavşanlı’mızda, Kütahya’mızın bütün ilçelerinde ve ülkemizde sporu daha erişilir kılacağız” dedi.

Bakan Kasapoğlu daha sonra beraberinde Vali Ali Çelik ve protokol üyeleriyle birlikte Tavşanlı Spor Salonunda incelemelerde bulundu, esnafı ziyaret etti. 

EMET KYK YURT BİNASI HİZMETE GİRDİ

536 kişi kapasiteli Emet KYK yurt binasının açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Vali Ali Çelik, milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler ile belediye başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Kütahya ve ilçelerini yeni yatırımlarla buluşturmaya devam edeceklerini aktaran Bakan Kasapoğlu, “Otellerle rekabet eden yurtlarımız var. Gençlerimiz her şeyin en güzeline layık. Emet’te aile sıcaklığında eğitimlerini sürdürecekler” dedi.

 

Toplam Okuma: 97