BASIN BÜLTENİ

  Değerli spor kamuoyu  son  haftalarda İlimizde oynanan amatör müsabakalarda meydana gelen olaylar centilmence ve adil mücadele etmeye gayret gösteren kulüplerimizin mücadelesinin önüne geçmeye , sporun dostluk, kardeşlik  ve     fair –play anlayışa gölge düşürmeye başlamıştır. 

Sezonun sonuna yaklaştığımız bu haftalarda amatör sporun paydaşları olarak özen göstermemiz gerektiği özellikle Yönetici , Antrenör , Sporcu ve Hakem arkadaşlarımızın olaylara sebebiyet verebilecek davranışlardan kaçınması, taraftarı tahrik edecek vücut dili veya sözlü eylemlerden uzak durmaları , Emniyet  birimlerinin  uyarılarını dikkate almaları kulüplerimizin ve taraftarlarımızın hem adli hem de TFF nin talimatları doğrultusunda cezai müeyyidelerle karşılaşmamaları adına önemlidir.

 Ayrıca Hakem arkadaşların adil , sporcu sağlığını   koruyucu ve standart yönetim göstermeleri son zamanlarda yaşanan olayların önlenmesi açısından kulüplerimize yardımcı olacaktır. Kulüplerimizin, Yöneticilerimizin ve Sporcularımızın zarar görmemeleri açısından yukarıda belirttiğimiz hususlarda anlayış bekler saygılar sunarız .
 

KÜTAHYA AMATÖR SPOR  KULÜPLERİ FEDERASYONU
YÖNETİM KURULU

Toplam Okuma: 383